Maket Nedir?

PROJE MAKETİ NEDİR?

Minyatür Maket hizmeti birçok farklı sektörden talep edilmektedir. Başlıca Mimari projelerde, İnşaat projelerinde, Makine imalat projelerinde hayata geçirilecek olan projenin veya ürünün bire bir aslı gibi sunulmasını sağlayan üç boyutlu ön gösterimidir. Yakın geçmişe kadar tamamı el işçiliği ile üretilen proje maketleri günümüz teknolojisinin de desteğiyle 3D yazıcılar kullanılarak zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Her sektörden ürün maketi veya proje maketi için kullanan firmalar bu proje maketlerini, ürün maketlerini veya mimari maketleri başta fuarlar olmak üzere birçok platformda müşterilerine sunabilmektedir. Ürünün kendisi veya projenin kendisiyle ilgilenen müşteriler bu proje maketi veya ürün maketi üzerinden en ince detaylara kadar bire bir özelliklerde inceleme yapabilmektedir.

Ateş Maket proje maketi imalatında günümüz teknolojisinden faydalanmakla birlikte el işçiliğinin sanatını da kullanarak ürün ve proje maketlerinin en ince detayına kadar görünmesini sağlamaktadır.

MİMARİ MAKET NEDİR?

Mimarlık Firmalarının projelerinin ve İnşaat Firmalarının projelerinin en ufak ayrıntısına kadar tanıtıldığı projede kullanılacak malzemelerin bire bir aynısıyla imal edilen tanıtım amaçlı kullanılan proje maketlerine verilen isimdir. 

Günümüzde birçok inşaat firması ve mimarlık firması projelerinin tanıtım ve lansmanı için mimari maket kullanmaktadır. Gerek satış ofislerinde gerek fuarlarda projelerinin gerçek malzemelerle bire bir olarak tanıtmak için ve ön satış amacıyla proje lansmanın da kullanılmaktadır.

Ateş Maket mimari maket yapımında projenin esasına uygun olarak en ufak detayı dahi atlamadan uzman işçilik ve teknolojik destekle taahhüt edilen proje teslim tarihine uygun olarak hizmet vermektedir.

KONUT MAKETİ NEDİR?

Konut maketleri günümüzde en yaygın olarak hazırlanana maket modellerinin başında gelmektedir. Birçok kurumsal ve bireysel proje kullanılan konut maketleri hazırlanacak olan projenin tamamlandığında en ufak ayrıntısına kadar nasıl görüneceğini göstermektedir. Gerek konutun dış cephe ve etrafını içeren konut maketi ile gerek konutun içini veya dairelerin iç planını gösteren tefriş maketi ile konut projesi tamamlandığında projeyle ilgilenen müşterilere kesin bir fikir vermektedir.

Ateş Maket maket imalat sektöründe bugüne kadar gerçekleştirdiği onlarca başarılı konut maketi projeleriyle müşterilerine hizmet vermiş ve memnuniyet sağlamıştır.

TİCARİ ALAN MAKETİ NEDİR?

Ticari Maketler fabrika maketi, enerji santral maketi, makine maketi gibi ticari amaçlı üretilen ürün veya fabrikaların maket imalatlarını kapsamaktadır. Üretici firmaların üretecekleri makine veya endüstriyel ürünlerin tüm dış özelliklerini yansıtacak şekilde en ufak ayrıntına kadar hazırlanan ürün maketleridir.

Ayrıca ürün maketi dışında üretici bir firmanın inşa edilecek olan tesislerini de en ufak ayrıntısına kadar belirten endüstriyel maketler bu kapsama girmektedir.
Ateş Maket firmaların yapılacak olan tesislerini veya üretecekleri ürünlerini yansıtmak için hazırlanacak ticari maketleri esasına uygun aslı gibi üretmektedir. 

TARİHİ ESER MAKETİ NEDİR?

Ülkemiz tarihin birçok noktasında bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir coğrafyada bulunmaktadır. Bundan dolayı ülkemizin her noktasında önemli tarihi yapılar mevcuttur. Bu tarihi yapılar renovasyon çalışmaları ile  günümüze aslına uygun bir şekilde tekrardan kazandırılmaktadır.

Tarihi eser maketleri bu noktada tarihi bir yapının renovasyon sonrasında nasıl aslına uygun bir şekilde ortaya çıkacağının ön gösterimini sunmak için kullanılmaktadır. Mimari alanda birçok mimarlık renovasyon firmasının sıklıkla kullandığı tarihi eser maketleri en ufak detay atlanmadan hazırlanmaktadır.

Ateş Maket olarak başta İstanbul olmak üzere Türkiyenin bir çok noktasında tarihi eser maket yapımında faaliyet göstermiş olmaktan dolayı memnuniyet duymaktayız.

STAND MAKETİ NEDİR?

Günümüzde birçok işletme mağazacılık dışında fuarlar ve avm’ler de ürün veya proje tanıtım standları oluşturarak markasının tanıtımını yapmaktadır. Bu anlamda marka kuruluşlar fuar stand maketleri ve satış noktaları için stand maket hizmeti ile fuar veya avm’ler de kurulacak olan tanıtım standlarının en ufak ayrıntısına kadar nasıl görüneceğini ve nasıl işleyeceğini görmektedir.

Ateş Maket olarak stand maket hizmetinde birçok marka ve kuruluşla etkili bir şekilde çalışarak en ufak ayrıntısına kadar oluşacak olan satış noktası standllarının maketlerini hazırlamaktayız.